Førstemann tatt for spimming
En 18-åring i USA har den tvilsomme æren å være den første som ble arrestert for sende spim.
Før første gang i USA har noen blitt tatt for sending av uønskede reklamemeldinger på øyeblikksmeldinger (im), såkalt spim.
18-åringen Anthony Greco skal ha sendt minst 1,5 millioner spim-meldinger med anbefalinger for pornositer og finansielle tjenester. Greco sendte meldingene til medlemmer av portalen MySpace.com. Portalen startet sin im-tjeneste i desember 2003. Siste høst begynte Greco med å spimme brukerne av MySpace.
I tillegg til spimmeldingene prøvde Greco også å presse MySpace-selskapet. Han truet med å offentliggjøre måten han hadde kommet seg inn i im-systemet, hvis MySpace ikke ville inngå en eksklusiv markedskontrakt med ham.
Tenåringen ble tatt av politiet da han tok flyet til Los Angeles, i den overbevisning om at han skulle tegne kontrakt med MySpace.